Georg Michael Hess, MD

doc02

Międzynarodowy specjalista w dziedzinach chirurgii ortopedycznej i interwencyjnego leczenia bólu. Doświadczenia zawodowe Dr. Hessa znacząco wzbogacają platformę wiedzy EuroPainClinics® o innowacyjne spojrzenia na metody i techniki w dziedzinie małoinwazyjnej i endoskopowej chirurgii kręgosłupa i interwencyjnego leczenia bólu. Bierze udział w implementacji metodologii programów edukacyjnych EuroPainClinics®. Jako chirurg ortopedyczny i zaawansowanych technik małoinwazyjnych na kręgosłupie działa zwłaszcza na międzynarodowej arenie lekarskiej, w Republice Słowackiej w placówkach partnerskich EuroPainClinics® w Koszycach i Bratysławie. Jest kierownikiem medycznym współpracującej placówki EuroPainClinics® w Monachium.

ŚCIEŻKA KARIERY I EDUKACJA

Dr. G. Michael Hess ukończył studia lekarskie na Uniwersytecie w Ulmie i na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Heinricha Heineho w Düsseldorfie. Na początku ścieżki kariery pracował w klinice ortopedycznej Marienkrankenhaus w Düsseldorfie, w Centre for Bone and Joint Surgery w szwajcarskim Sankt Moritz i w centrum leczenia kręgosłupa w Orthopödische Klinik w Monachium. Tu był również mianowany ordynatorem, po zakończeniu praktyki w dziedzinie chirurgii kręgosłupa i radiologii interwencyjnej w Szpitalu Uniwersyteckim w kanadyjskim Quebec. Od 2003 roku Dr. Hess zajmuje się praktyką prywatną. Jako samodzielnie pracujący lekarz pracował w ortopedycznej klinice chirurgicznej w Monachium (OCM, Orthopödische Chirurgie München) i w prywatnej międzynarodowej klinice Beta-Klinik w Bonn, gdzie się specjalizował w wąskiej dziedzinie małoinwazyjnej chirurgii kręgosłupa i interwencyjnego leczenia bólu. Dr. Hess od ponad dziesięciu lat specjalizuje się w zaawansowanych zabiegach endoskopowych na kręgosłupie, gdzie dysponuje doskonałym doświadczeniem w procedurach technicznych i terapeutycznych (discektomia endoskopowa, terapia wewnątrzdyskowa, odnerwienie z użyciem prądu o częstotliwości radiowej, wertebroplastyka itp.). W swojej praktyce dalej zajmuje się małoinwazyjnymi technikami na odcinku szyjnym, piersiowym i lędźwiowym kręgosłupa. Z ponad 1500 udanymi zabiegami endoskopowymi dr. Hess należy do najbardziej doświadczonych chirurgów endoskopowych w Europie i na całym świecie.

CZŁONKOSTWO

Dr. Hess jest członkiem szeregu towarzystw międzynarodowych. W latach 2006 – 2015 był prezesem German Interventional Spine Society (Niemieckie Towarzystwo Interwencyjnego Leczenia Kręgosłupa). Jest członkiem Spine Intervention Society (SIS), British Pain Society i członkiem założycielem World Federation od Minimal Invasive Spine Surgery and Techniques Societies (Światowej Federacji Małoinwazyjnych Technik Chirurgicznych na Kręgosłupie). Od 2003 roku jest Master Instruktorem międzynarodowego Towarzystwa Interwencyjnego Leczenia Bólu (Spine Intervention Society, SIS) w Stanach Zjednoczonych i Europie i jest współorganizatorem europejskich warsztatów SIS w Amsterdamie.

BADANIA, PUBLIKACJE I DZIAŁALNOŚĆ PROFESJONALNA

Praktyka lekarska Dr. Hessa jest połączona z bogatą działalnością prezentacyjną. Jako aktywny prelegent i chirurg wizytujący jest uczestnikiem szeregu międzynarodowych kongresów, sympozjów, konferencji edukacyjnych i warsztatów. Dr. Hess jest autorem ponad setki specjalistycznych prezentacji i konferencji, dalej autorem i współautorem specjalistycznych artykułów i badań w europejskich i światowych periodykach specjalistycznych. Pełni funkcję recenzenta prestiżowego międzynarodowego czasopisma specjalistycznego „Pain Medicine”.

ZAINTERESOWANIA

W czasie wolnym Dr. Michael Hess spędza czas z rodziną i uprawia sport.