Badania Kliniczne

Badania kliniczne jako nierozłączna część działalności badawczej i naukowej EuroPainClinics® w zakresie międzynarodowym wywodzą się z praktyki lekarskiej stosowanej platformy wiedzy w placówkach partnerskich.

Zamierzeniem badań klinicznych jest systematyczne kompletowanie i klasyfikacja danych o pacjentach poddających się zabiegom leczniczym w placówkach partnerskich EuroPainClinics® i ich obiektywna analiza. Wyniki badań EuroPainClinics® umożliwią porównanie z badaniami innych europejskich i światowych placówek i w ten sposób staną się znaczącym wkładem naukowym dla poprawy jakości medycznych procedur lekarskich i ich wprowadzenie do praktyki w ramach wiedzy medycznej opartej na dowodach (EBM, evidence-based medicine), która korzysta z obecnie najdokładniejszych dowodów przy podejmowaniu decyzji o leczeniu pacjenta.

Projekt odbywa się na chwilę obecną w 7 placówkach (w Pradze i w Republice Słowackiej) i obejmuje pięć badań, które zarejestrowane są w międzynarodowej bazie danych
ClinicalTrials.gov PRS, U.S. National Institutes of Health.

Projekt badań klinicznych odbywa się pod patronatem organizacji non-profit EuroPainClinics z. ú.

EuroPainClinics®Study I (EPCS I)
Badanie skupia się na badaniu klinicznym metody leczenia terapią PRT jako leczenia zespołów korzeniowych spowodowanych uciskiem korzenia nerwowego przez różne procesy patologiczne. Najczęściej dotyczy to pacjentów z protruzją, przepukliną lub wypadnięciem krążka międzykręgowego.

EuroPainClinics®Study II (EPCS II)

Badanie obiektywizuje wkład małoinwazyjnego zabiegu endoskopowego epiduroskopii u pacjentów z bólem pleców po jednej lub więcej operacjach kręgosłupa z tzw. zespołem bólowym po nieskutecznych operacjach kręgosłupa jako metody leczenia – failed back surgery syndrom (FBSS).

EuroPainClinics®Study III (EPCS III)

Celem badania jest obiektywizacja wkładu małoinwazyjnej techniki endoskopowej u pacjentów z zespołami bólowymi odkręgosłupowymi po wykonaniu zabiegu Disc FX na krążku międzykręgowym.

EuroPainClinics®Study IV (EPCS IV)
Badanie skupione jest na badaniu klinicznym małoinwazyjnego zabiegu odnerwienia stawów międzywyrostkowych z użyciem prądu o częstotliwości radiowej.

EuroPainClinics®Study V (EPCS V)
Przedmiotem badania jest wkład kliniczny małoinwazyjnego zabiegu discektomii endoskopowej.

Przez uczestnictwo w badaniach klinicznych EuroPainClinics® pacjenci mają zasadniczy udział w projekcie użyteczności publicznej ze znaczącym ogólnoświatowym zasięgiem. Badania są całkowicie anonimowe. Ochrona danych osobowym, prywatności i informacji zdrowotnych pacjentów jest całkowicie gwarantowana.