MUDr. Róbert Rapčan, MBA, FIPP

doc

Certyfikowany algezjolog interwencyjny, czołowy lider europejski w leczeniu bólu z użyciem specjalnych technik interwencyjnych. Medical Director EuroPainClinics®. MUDr. Rapčan długotrwale utrzymuje tendencję wprowadzania innowacyjnych metod i technik leczenia, specjalnych metodologii i najnowszych medycznych technologii maszynowych do praktyki klinicznej EuroPainClinics®. Jako profesjonalny gwarant bierze udział w tworzeniu wizji i strategii EuroPainClinics® i w ciągłym rozwoju placówek EuroPainClinics® na poziomie krajowym i międzynarodowym. Jest lekarzem prowadzącym partnerskiej placówki EuroPainClinics® w Bardejowie w Republice Słowackiej. MUDr. Rapčan jest posiadaczem prestiżowego certyfikatu FIPP (Fellow of Interventional Pain Practise) międzynarodowej instytucji WIP (World Institute of Pain). W maju 2016 r. został mianowany na prestiżową pozycję FIPP Examiner międzynarodowych egzaminów FIPP w dziedzinie interwencyjnego leczenia bólu.

ŚCIEŻKA KARIERY I EDUKACJA

Kariera lekarska MUDr. Róberta Rapčana jest połączona z wieloletnią działalnością w znaczących europejskich placówkach zdrowotnych, gdzie zajmował szereg kluczowych stanowisk. Dzięki swojej wiedzy specjalistycznej w znaczącej mierze systematycznie angażuje się w rozwój dziedziny algezjologii i interwencyjnego leczenia bólu. Oprócz swojej praktyki klinicznej w EuroPainClinics®, MUDr. Rapčan ponad 16 lat pracował w Szwecji, zwłaszcza w Szpitalu Uniwersyteckim w Umeå. W latach 2005 aż do 2010 pełnił funkcję kierownika medycznego na oddziale anestezjologii i interwencyjnego leczenia bólu w United Kingdom Specialist Hospital w Wielkiej Brytanii. W okresie 2008 – 2010 pełnił funkcję dyrektora medycznego w szpitalu Shepton Mallet Treatment Centre. Brał udział w implementacji systemów innowacyjnych integrowanej opieki zdrowotnej.

CZŁONKOSTWO

MUDr. Rapčan jest członkiem założycielem i prezesem Słowackiego Towarzystwa Interwencyjnego Leczenia Bólu (SIA). Jest członkiem krajowych i międzynarodowych towarzystw specjalistycznych takich jak Spine Intervention Society (SIS), World Institute of Pain (WIP), International Neuromodulation Society (INS), Słowackie Towarzystwo Badania i Leczenia Bólu (SSSLB), European Society of Regional Anaesthesia (ESRA), Polskie Towarzystwo Badania Bólu (PTBB).

BADANIA, PUBLIKACJE I DZIAŁALNOŚĆ PROFESJONALNA

MUDr. Rapčan jest autorem i współautorem ponad dwudziestu specjalistycznych artykułów opublikowanych w zagranicznych czasopismach naukowych. Jako organizator, współorganizator i aktywny prelegent bierze udział w krajowych i międzynarodowych kongresach i sympozjach. Pełni funkcję recenzenta czasopisma specjalistycznego “Pain Ukraine”.

ZAINTERESOWANIA

W czasie wolnym MUDr. Rapčan spędza czas z rodziną i uprawia sport – zwłaszcza jazdę na rowerze, pływanie, bieganie i triatlon. Do jego zainteresowań należą też sztuki walki.